ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9205032
*
nr 920 5032
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 27 2014
at 18:07:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/10 21:22:01
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47
-
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
*
Roger Risberg
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
nr 920 5032
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1500 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday October 27 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
21/10 21:22:01 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47 -
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18 -
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14